Kdy je nejlepší čas na rozeslání hromadných vánočních SMS zpráv?

Jedna z velice častých otázek, kterou si naši klienti pokládají je ta, jaká je nejlepší doba pro odesílání hromadných SMS zpráv.

Nesporná výhoda SMS zpráv spočívá v tom, že se jedná formu komunikace, která přináší velký benefit do rukou vašeho zákazníka. SMS sdělení si může přečíst kdy on sám chce a využít, kdy on sám uzná za vhodné. S tím je spojena i celá řada faktorů, které mohou přispět k tomu, zda si příjemce zprávu otevře nebo ne. A právě správně zvolená doba odeslání zprávy je jedním z nejdůležitějších klíčů úspěchu.

Dalším klíčem k úspěchu sezónní marketingové kampaně je povzbudit zákazníka k impulzivnímu nákupu. Dle výzkumu společnosti Monedy Advice Service 44 % dotazovaných připouští, že v období vánočních svátků jsou náchylnější právě k tomuto stylu nakupování.

Máte-li větší flexibilitu z hlediska načasování odeslání SMS zpráv, zvažte následující faktory a na základě nich si stanovte stěžejní čas pro rozeslání SMS:

Zvolte jiný den, než pondělí

Většina lidí zkrátka nemá v oblibě pondělí. Pokud vaše zpráva nesouvisí s konkrétním datem (nebo jeho připomenutím), snažte se rozesílání zpráv v začátku týdne vyhnout. Statistiky ukazují, že v tomto dni je nejnižší odezva a interakce na rozesílané hromadné SMS.

Vyhněte se pracovní špičce

Vyvarujte se rozesílání marketingových SMS zpráv během té největší pracovní špičky – většinou od 10:00 do 16:00. Lidé věnují svoji pozornost práci a ve velké většině SMS zprávy ignorují nebo na ně v průběhu dne zapomenou.

Efektivní jsou pak pro SMS marketingové zprávy podvečerní hodiny, kdy se lidé vracejí domů a odpočívají po pracovním dni. Skvělá příležitost je oslovit mezi 17:00 až 19:00 hodinou.

Ideální den v týdnu, je …

Pátek! Ano, pátek je skvělý den pro odeslání textové nabídky. Všichni jsou v poměrně dobré náladě díky volnému víkendu a daleko pozitivněji zareagují na vaší akci než v průběhu pracovního týdne. Navíc pokud plánujete zajímavou událost, akci či program a informujete své zákazníky v závěru pracovního týdne, mají dostatek prostoru zařadit vaší nabídku do víkendových aktivit.

Buďte ohleduplní

Možná patříte mezi ty, kteří rádi své podnikatelské aktivity přesouvají do nočních nebo naopak brzkých ranních hodin a se zajímavou akcí chcete své zákazníky informovat co nejdříve. Berte na ně však ohledy a nerozesílejte zprávy příliš brzy nebo naopak pozdě večer. Ve většině případů tím budete své cílové publikum skutečně rušit a vaše pracně vytvořená SMS kampaň bude mít spíš opačný efekt než ten, aby nalákala vaše zákazníky ke koupi.

Existují výjimky

Existují samozřejmě výjimky, kdy se nemusíte striktně držet toho, co jste si přečetli, ale můžete pravidla trochu ohýbat. Platí to zejména pro zvláštní příležitosti. Časové omezená akce v určitý den, limitovaná kolekce nového zboží, doručení do Vánoc, …

 

Vyzkoušejte naše tipy během vánoční SMS kampaně a dosáhněte daleko efektivnějších výsledků prostřednictvím SMS.

 

Připravit SMS kampaň >>

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *