Jak roztočit vánoční prodeje díky SMS zprávám?

160, 98, 5! Na první pohled je zřejmé, že tyto čísla asi nebudou míry modelky. Jsou to však daleko důležitější a atraktivnější čísla, zejména pak pro ty z vás, kteří využívají nebo plánují využít SMS marketing v nadcházejícím období. Jste zvědaví, co znamenají? Pojďme se na ně podívat.

Až 160 x za den jsme schopni vzít do ruky mobilní telefon, v 98 % případů nám bude doručena SMS zpráva a zvládneme si jí přečíst do 5 minut. Mocný kanál propagace je ten SMS marketing, že? Tak se pojďme podívat na některé tipy, které vám pomohou zvýšit tržby díky textovým zprávám.

Navoďte pocit výjimečnosti

Vytvořte si segment, do kterého zařadíte své TOP zákazníky. Odešlete jim odměnu v podobě speciální nabídky, která je určena pouze a jen pro ně. Zákazníci tento krok ocení, budou vědět, že jejich loajality vůči vám si velice vážíte a rádi za ní své klienty odměníte. Musíte je přimět, aby čas s vámi trávili raději než s konkurencí.

Dobrá rada nad zlato

Dny pomalu ubíhají a Vánoce jsou tu co nevidět. Ač Češi v odkládání vánočních nákupů atakují první příčky, je zde důležité zasáhnout. Nervozita, panika, stres pomalu narůstá a od toho jste tu vy, abyste nabídli pomocnou ruku. Připravte si speciální kategorie, vánoční brožury s tipy na dárky nebo dárkového průvodce na vašem webu a dejte o nich vědět svým zákazníkům. Budou vás milovat a budou vám děkovat, že jste je zachránili.

Black Friday to nekončí

Oddechli jste si, že je Black Friday za vámi a teď bude na chvíli klid? Ani omylem! Promyslete i různé vánoční akce, abyste ještě více podpořili prodej. Nenechte své zákazníky vychladnout. 1+1 dárek zdarma, XX % sleva na vybranou kategorii zboží, atd. Však vy víte. Nezapomeňte o tom ovšem informovat své zákazníky prostřednictvím SMS zprávy. Placená reklama nemusí zacílit ty správné klienty a newsletter může zapadnout mezi ostatní hromadné e-maily.

Nebojte se nabídku přizpůsobit i ročnímu období. Připravte si kampaň krásné Vánoce a nabídněte např. za zvýhodněnou cenu kosmetické produkty pečující o pokožku v zimním období.

Vytvořte „jemný“ nátlak

Jak již bylo řečeno. Řada zákazníků nechává vše na poslední chvílí. Využijte toho! Nabídněte časově omezené atraktivní akce s délkou trvání maximálně 24 hodin. Akce tady a teď, akce je tak výjimečná, že už ji nikdy nebudete opakovat a zákazník má tak jedinečnou příležitost toho využít. Nenechte ho, aby se rozmýšlel. Pokud budete chtít ještě více zatlačit na pilu. Pošlete připomínkovou zprávu 2 hodiny před koncem výhodné nabídky.

Ještě není nic ztraceno, jste tady vy!

Poslední šance, kdy chytit příležitost za pačesy. Zbývá pár dní do Štědrého dne. Panika u zákazníků jede na plné obrátky. Dejte jim vědět, že u vás není ještě nic ztraceno a máte řešení. Rozešlete informační SMS, že garantujete doručení zásilky do Vánoc. Či nabízíte dárkové vouchery, které si mohou zákazníci objednat z pohodlí domova. Možností je spoustu.

Inspirovali jsme vás? Skvělé. Tak si svojí vánoční kampaň pořádně promyslete. SMS zpráv nemusíte posílat desítky, stačí dvě až tři dobře promyšlené a uvidíte, jak efektivně zasáhnou cíl.

 

Připravit SMS kampaň >>

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *