Co jsou transakční SMS zprávy a tipy na jejich využití?

Trendem poslední doby je zákaznické očekávání zejména v tom směru, že uživatelé si přejí být informováni po celou dobu svého nákupního procesu. Od procesu registrace až po doručení objednávky by měl být zákazník informován a SMS je v tomto případě ideální kanál.

Co jsou transakční SMS zprávy?

Pod pojmem transakční SMS zpráva si představte jakoukoliv textovou zprávu odeslanou zákazníkovi, která poskytuje hodnotné informace o stavu či změně stavu produktu, služby či procesu. Marketingové a propagační SMS zprávy se nepovažují za transakční SMS.

Transakční zprávy jsou z velké většiny automatizované, aby se snížilo využívání lidských zdrojů a zároveň byl zákazníkovi poskytnut vysoký komfort služby.

Jak funguje transakční SMS?

Odesílání transakčních zpráv vyžaduje používání webové SMS platformy nebo integraci s vaším systémem prostřednictvím propojení API.

Webová platforma nabízí o něco jednodušší způsob zasílání tohoto typu zpráv, oproti o něco složitějšímu API řešení.

Transakční zpráva je uživatelům doručována, jakmile provedou požadovanou akci, která spustí požadavek k odeslání SMS zprávy zákazníkovi.

Šablony zasílané zákazníkům často využívají slučovací pole tzv. merge fieldy, z čehož jsou osobní údaje nebo čísla objednávek automaticky propisována do SMS zprávy.

 

Kdy lze využít transakční SMS zprávy?

Transakční SMS zprávy provází zákazníka po celou dobu jeho cesty nákupním procesem. Mohou být využity pro řadu různých funkcí:

Uvítací zpráva – jestliže si uživatel registruje účet (online nebo offline), můžete mu poslat uvítací text pro navození pozitivního vztahu s vaší značkou.

Potvrzení objednávky – „Obdrželi moji objednávku?“, „Proběhla platba úspěšně?“. Toto jsou běžné myšlenky spotřebitele, který právě nakoupil. Nenechte prostor pro to, aby si tyto otázky museli vaši zákazníci pokládat a informujte je o stavu objednávky prostřednictvím SMS zprávy.

Informace o přepravě – Informujte své zákazníky o tom, že jste jim objednávku právě odeslali včetně termínu, kdy mohou očekávat její doručení.

Potvrzení schůzky – Poté, co se zákazník dohodne na něčem s vaší firmou, pošlete mu potvrzení s termínem o domluvené schůzce. Aby na vás nezapomněl, připomeňte se mu den před plánovaným termínem.

Připomínka rezervace – Jděte vstříc svým zákazníkům, i těm zapomnětlivým a připomeňte se jim formou přátelského textu s domluvenou rezervací. Zároveň se vám tím zvýší i návratnost investic, kdy nebudete mít prázdné prostory, které jsou zbytečně blokované rezervací.

Jednorázová hesla  – Dbejte na bezpečnost nejenom vás, ale i vašich zákazníků. Zasílejte jim automatizovaná jednorázová hesla prostřednictvím SMS a ověřujte si tak přihlašovací údaje, platby, atd.

Výhody transakčních SMS zpráv

Rychlost – Transakční zprávy jsou odesílány během několika vteřin a jsou přečteny převážně do necelých 2 minut. Obsah těchto zpráv je velice často vázaný na časový horizont a tak je efektivní s nimi pracovat pomocí rychlého kanálu.

Pohodlnost – Mobilní telefony zkrátka milujeme! Natolik, že 90 % dospělých drží v ruce mobilní zařízení několikrát za hodinu. Transakční SMS zprávy tak usnadňují komunikaci se zákazníky na jejich oblíbené platformě.

Efektivnost – SPAM e-mailový filtr téměř zničil e-mail jako efektivní komunikační kanál. Vyhněte se těmto omezujícím filtrům a oslovte zákazníky přímo prostřednictvím SMS. S mírou otevření 98 % je jasné, že SMS zprávy jsou nejlepším kanálem pro transakční sdělení.

Nízká cena – Poslat transakční zprávu stojí pár haléřů. Návratnost investic v rámci zlepšování zákaznické zkušenosti s vaší firmou bude několikanásobná oproti nákladům, které do tohoto kanálu investujete.

PropojitelnostNaši webovou platformu můžete integrovat do vašeho stávajícího řešení prostřednictvím API. To vám umožní vytvořit si vlastní aktivační události pro transakční SMS.

Závěr

Transakční zprávy se staly nezbytným předpokladem úspěšného podnikání v posledních letech. Zlepšete cestu ke svým zákazníkům a začněte posílat transakční SMS zprávy ještě dnes s GoSMS.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *