5 must have tipů pro uspěšný SMS marketing

SMS marketing se řadí mezi jeden z nejsilnějších nástrojů pro obchodník. S hodnotami až 98% míry otevření zprávy a 36% míry proklikovosti sdělení je to pochopitelné.

Ale je jasné, že za těmito výsledky musí být i řádná příprava. A abychom vám tuto přípravu usnadnili, prozradíme 5 tipů, které vás nasměrují k úspěšnému SMS marketingu.

Naplánujte si čas odeslání

Pro každý obor může být čas odeslání SMS zpráv odlišný. Průzkumy však ukázaly, že některý časový úsek dne je pro obecné marketingové zprávy efektivnější než jiný. Na základě testování bylo zjištěno, že odesílání zprávy mezi 10:30 až 11:30 nebo 14:30 až 15:30 dosahovalo nejlepších výsledků. Posílání dopoledních SMS zpráv je skvělý způsob, jak získat náskok před svými konkurenty, ale pozor na rozesílání textového sdělení v časných ranních hodinách, abyste své zákazníky naopak nerušili.

A co spuštění víkendové akce? První SMS zprávu byste měli poslat ideálně ve čtvrtek a případně zvažte zaslání další textové zprávy i v dopoledních hodinách v sobotu, abyste se zákazníkům znovu připomněli.

Buďte upřímní a informujte

Pokud se zákazník rozhodne přijímat SMS zprávy od vaší společnosti, je důležité, aby byl informován o tom, jaký typ sdělení mu bude zasílán. Jestliže budete chtít posílat marketingové zprávy o slevách, akcích nebo novinkách, dejte o tom odběrateli vědět. Díky tomu bude textová zpráva doručena opravdu jenom těm, kteří o tento typ sdělení budou mít zájem. Ruku v ruce s tím získáte i vyšší návratnost vložených investic a v neposlední řadě se zákazníkem navážete i pozitivní vztah a nebudete ho rušit nevyžádanými zprávami. Pro ten nejlepší možný postup nabídněte ve zprávě možnost opt-out odhlášení.

Udržujte strukturované sdělení

Jedna textová zpráva je omezena 160 znaky, takže je důležité, aby sdělení bylo jasné, stručné a výstižné. Existuje několik variant standardizovaných SMS marketingových zpráv. My vám ukážeme příklad jedné z nich.

  1. Název odesílatele – zákazník bude ihned vědět, kdo mu zprávu zasílá.
  2. Jméno zákazníka – vytvořte si se zákazníkem vztah a na začátku zprávy ho oslovte jeho jménem.
  3. Nabídka – uveďte podrobnosti o vaší nabídce, akci, slevovém kupónu, novém produktu, atd. Komunikujte jazykem vaší cílové skupiny, abyste oslovili co nejširší spektrum zákazníků, na které sdělení budete posílat.
  4. Platnost nabídky – buďte naléhaví. Nenechte uživatele příliš váhat a speciální akci omezte dobou trvání.
  5. Akce – vyvolejte akci. Čím jednodušší, tím efektivnější.
  6. Odhlášení – na závěr zprávy přidejte možnost odhlášení z SMS zpráv, abyste předešli nepříjemnostem a možným postihům.

Využijte i jiné kanály

Jak bylo zmíněno na začátku tohoto článku, SMS zprávy mají vynikající míru dosahu. Díky tomu jsou textové zprávy skvělé i pro posílení ostatních kanálů. Můžete zákazníka směrovat na svůj web, landing page nebo sociální sítě prostřednictvím jednoduchého odkazu v textu. Chcete-li zajistit, aby zprávy zůstala pod hranicí 160 znaků, můžete využít zkracovač URL adres.

Rozložte rozesílání SMS sdělení

Odeslání marketingové SMS kampaně nevyžaduje to, abyste museli v určitý čas sedět u počítače. Webové platformy pro odesílání SMS zpráv umožňují naplánování termínu odeslání. Jestliže posíláte SMS kampaň na velký počet kontaktů, rozplánujte si odeslání SMS zpráv v menších dávkách, abyste se ujistili, že váš systém nebude přetížený požadavky.

Závěr

SMS kampaně vám mohou významně pomoci v podnikání a mohou být zajímavým zdrojem obratu. Chcete-li tento potenciál maximalizovat, doporučujeme dodržovat zmíněná pravidla. Pomocí intuitivní aplikace můžete spustit SMS kampaň během okamžiku a získat tak za minimální náklady maximální efekt.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *